Paloma, mexický koktejl číslo 1
Koktejl který ve své domovině v Mexiku tvoří až 80 % všech vypitých drinků a nechává tak za sebou ostatní populární míchané nápoje z národního nápoje tequily, včetně slavné Margarity. Tento osvěžující a na přípravu velice jednoduchý drink si nejlépe vychutnáte v teplých letních dnech.
Budete potřebovat
- 50 ml tequily / mezcalu
- 20 ml čerstvé limetové šťávy
- 10 ml sirupu z agáve
- 120 ml grapefruitové sody Thomas Henry
- plátek růžového grapefruitu na ozdobu
- špetka soli
- led
Tip: Grapefruitovou sodu je možné vyměnit za grapefruitový džus a sodu. Použití mezcalu dá drinku originální uzenou příchuť.
#produkt#https://www.plnasklenice.cz/paloma-set-ingredienci/
Vybavení
- sklenice typu highball o objemu cca 350 ml
- barmanská lžíce
- odměrka
- brčko
Jak si namíchat koktejl Paloma
-
Na okraji sklenice vytvořte solnou krustu navlhčením měsíčkem limetky a namočením do soli.
- Sklenici naplňte ledem a přidejte 5 cl tequily nebo mezcalu, 2 cl limetkové šťávy, 1 cl agávového sirupu a špetku soli.
- Promíchejte pomocí barmanské lžičky aby se složky spojily.
- Dovnitř sklenice vložte plátek grapefruitu a dolijte grapefruitovou sodu.
- Znovu již jen lehce promíchejte a ozdobte plátkem limetky a snítkou rozmarýnu.
Troška barmanského dějepisu
Vznik a původ koktejlu Paloma, jenž v překladu znamená holubice, je tak jako u dalších dnes legendárních koktejlů poněkud nejasný.
Legenda praví, že autorem koktejlu je legendární Don Javier Delgado Corona, majitel a barman La Capilla v mexickém městě Tequila, který má na svědomí podobný koktejl La Batanga. Corona však odmítá svůj podíl na jeho vzniku.
Hledání původu se tak přesunulo do USA, konkrétně do Texasu, kde farmář A. E. Henninger v roce 1929 objevil zvláštní mutaci s červenými znaky na svých grepech. Této mutaci se věnoval natolik, až vyšlechtil odrůdu Ruby Red, která se v současnosti řadí k nejoblíbenějším v regionu a která má bez pochyb také vliv na užívání těchto grepů v lokální Tex-Mex podobě koktejlu Paloma.
Poslední z možností, o které se spekuluje je interpretace barového historika Davida Wondriche. Ten upozorňuje na tzv. changuirongo. Tímto názvem se ve 40. letech 20. století nazývala kombinace tequily s limonádou, jež mohla být mimo klasické koly nebo ginger beer právě v svého času velmi populární grepová limonáda Squirt, jež by se dala chutí přirovnat ke grepové Fantě.
Tipy na další recepty: Cosmopolitan | Mojito | Caipirinha | Bloody Mary | Moscow Mule | Piňa Colada | Sex on the Beach